کتاب مجموعه مقالات همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی منتشر می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، دهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی همزمان با سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، فردا دوشنبه ۴ اردیبهشت‌ماه در سالن همایش‌های مدرسه علمیه امام کاظم (ع) شهر قم برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدمحمد نقیب، دبیر دهمین همایش پژوهش‌های قرآنی با اشاره به ارزیابی 421 مقاله علمی در این همایش، گفت: در نوبت صبح این همایش مجموعا ۱۶ مقاله به سه زبان ارائه می‌شود و در هر میزگرد سه داور حضور خواهند داشت که امتیازدهی را برعهده دارند و پس از ارائه مقالات در هرمیزگرد، نفرات برتر مشخص خواهند شد. نوبت بعدازظهر نیز به برنامه اختتامیه و اهدای جوایز به برگزیدگان اختصاص دارد.

وی درباره برنامه اختتامیه این همایش افزود: آئین اختتامیه با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، رئیس دانشگاه تونس و دکتر البراشدی، رئیس ائمه جمعه و جماعات کشور عمان و ۲۰ مهمان که پژوهشگران قرآنی از سایر کشورها هستند، برگزار خواهد شد.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، با اشاره به مقالات رسیده به دبیرخانه این همایش عنوان کرد: ۴۲۱ مقاله از ۲۰ کشور مختلف به دبیرخانه این همایش ارسال شده که ۳۵۶ عنوان مقالات داخلی و ۶۵ مورد مقالات خارجی هستند که در میان مقالات خارجی، ۱۱ عنوان مقالات فارسی، ۱۹ عنوان مقالات عربی و ۳۵ عنوان نیز مقاله به زبان انگلیسی نوشته شده است.

نقیب ادامه داد: مقالات خارجی این همایش از کشورهایی همچون آمریکا، مالزی، سوریه، لبنان، هندوستان، روسیه، استرالیا، کانادا، ایتالیا، زیمبابوه، اندونزی، نیوزلند، آفریقای جنوبی، پاکستان، فرانسه، انگلیس، یمن، عراق، الجزایر و افغانستان ارسال شده است.

دبیر دهمین همایش پژوهش‌های قرآنی به چاپ مجموعه مقالات نهمین و دهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی اشاره کرد و افزود: در یک جلد مقالات علمی – پژوهشی به چاپ خواهند رسید، در مجلد دیگری مقالات علمی- ترویجی چاپ می‌شود که در مجموع ۲۴ مقاله برگزیده جهت چاپ در مجلات انتخاب شده‌اند و در یک مجلد نیز چکیده مجموع مقالات چاپ می‌شود و در روز برگزاری همایش همراه با لوح فشرده مجموعه مقالات در اختیار حاضران قرار می‌گیرد.