کشتار در غزه برای گرفتن بودجه

کشتار-در-غزه-برای-گرفتن-بودجه

به گزارش رجانیوز،  یک روزنامه چاپ تل‌آویو، هدف ارتش رژیم صهیونیستی از جنایات اخیر در غزه را فراهم کردن بهانه‌ای برای درخواست بودجه بیشتر از دولت و کنیست عنوان کرد.

 روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» امروز (سه شنبه) در گزارشی با عنوان «یک نتیجه قابل پیش‌بینی عملیات غزه»، نوشت: هنگامی که یک نظام سیاسی ناپایدار با یک تهدید امنیتی شدید مواجه می‌شود، به طور معمول، نتیجه فوری آن صدور چک سفید برای تشکیلات جنگی این نظام (رژیم) است.

این روزنامه با مبهم اعلام کردن اهداف عملیات اخیر غزه نوشت: مردم نمی‌دانند این عملیات با چه هدفی و توسط چه کسی شروع شده و چه توجیهی دارد.

«هاآرتص» با اشاره به محدود بودن عملیات اخیر در غزه که فقط پایگاه‌های جهاد اسلامی را هدف قرار داد و حماس در آن مشارکت نداشت، تصریح کرد: حتی اگر ارتش (رژیم صهیونیستی)، اسم «عملیات» را روی حوادث اخیر در غزه گذاشته باشد، انتظار می‌رود با همان بودجه معمول خود کار را پیش ببرد و خواهان بودجه اضافه برای آن نباشد.

این روزنامه عبری، ناپایداری وضعیت سیاسی در رژیم صهیونیستی و سرپرستی یائیر لاپید بر دولت خود را یادآور شد و نوشت: موقعیتی بهتر از الان برای ارتش، جهت درخواست افزایش بودجه نیست.

این رسانه صهیونیستی نوشت: سال گذشته در زمان نخست‌وزیری “نفتالی بنت” نیز، این اتفاق افتاد و این دولت با افزایش خارق‌العاده هفت میلیارد شکلی بودجه جنگی موافقت کرد. این مبلغ غیر از ۲.۵ میلیارد شکلی بود که هزینه جنگ غزه در ماه می ۲۰۲۱ شد. فرماندهان نظامی حتی خواب چنین افزایشی را نمی توانستند ببینند.

هاآرتص با اشاره به اینکه لاپید تجربه نظامی ندارد، افزود: وزارت دفاع (جنگ) که استاد افزایش بودجه است به راحتی می‌تواند این بودجه را از کابینه لاپید بگیرد.

کشتار در غزه برای گرفتن بودجه

این رسانه صهیونیستی همچنین نوشت: فروپاشی ائتلاف حاکم و انحلال کنیست در ژوئن، مذاکرات محرمانه‌ای را که در هفته‌های گذشته بین وزارت دفاع (جنگ) و وزارت دارایی درباره بودجه دفاعی ۲۰۲۳ در جریان بود، متوقف کرد. مذاکرات پس از آن آغاز شد که ارتش اسرائیل با درخواست افزایش بیش از ۱۰ میلیارد شکلی بودجه، دولت را شوکه کرد.

هاآرتص از تلاش وزارت جنگ رژیم صهیونیستی برای مرتبط کردن بودجه نظامی این رژیم به تولید ناخالص ملی خبر داد و نوشت: وزارت دفاع (جنگ) دنبال افزایش بودجه، از ۳.۸ درصد تولید ناخالص ملی به ۵ تا ۶ درصد است.

این روزنامه چاپ تل‌آویو تصریح کرد: وقتی درخواست برای افزایش بودجه نظامی بر روی میز یک دولت موقت گذاشته شد، از قبل مشخص است که متعاقباً بر روی میز نخست‌وزیر جدیدی که رهبری یک ائتلاف سیاسی شکننده را بر عهده گرفته، نیز قرار خواهد گرفت.

هاآرتص درباره ماهیت نظامی رژیم صهیونیستی و نیاز آن به جنگ برای حفظ بقا نیز نوشت: مهم نیست که اتفاقات اخیر غزه، عملیات نامیده شود یا خیر؛ مهم این است که باد موافق محسوب می‌شود.

ارتش رژیم صهیونیستی از عصر جمعه – ۱۴ مرداد ۱۴۰۱- در حملات هوایی و توپخانه‌ای سه روزه خود به مناطق مختلف نوار غزه، دست‌کم ۴۵ نفر از جمله ۱۵ کودک و ۲ زن فلسطینی را شهید و بیش از ۳۶۰ نفر دیگر از جمله دهها کودک را زخمی کرد، اما با قبول آتش بس، شکست در این حمله را عملا پذیرفت.