۱۰۶ پروژه کلان در بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی می شود

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛شهرام مهدوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت:به مناسبت شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر نخست وزیر وقت و به منظور آشنایی مردم با رویکردها ، اقدامات و بیان اهداف دولت، هفته ای به نام دولت نامگذاری شده است.

وی اضافه کرد: خدمت به محرومان جامعه و رفع نیاز دردمندان و مستمندان از جمله اهداف اصلی دولت مردمی و عدالت محور سیزدهم است که با فراهم آوردن زیرساخت های لازم در مناطق مختلف استان به ویژه نقاط دوردست و محروم در مسیر نیل به این هدف متعالی است.

به گفته شهرام مهدوی مطلق فرماندار بویراحمد هفته دولت فرصت مناسبی است تا دولت رویکرد ها و اقدامات خودش را به خوبی اراِئه و در معرض عموم قرار دهد و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسد و آغازی برای شروع مجدد فعالیتش باشد.

مهدوی مطلق بیان کرد: در هفته دولت امسال افتتاح و کلنگ زنی پروژه های هفته دولت این شهرستان به لحاظ تعداد فاصله معناداری با سایر شهرستان ها دارند از این حیث که جمعیت و وسعت بیشتری نسبت به شهرستان های دیگر دارد.

وی ابراز داشت: از مجموع ۱۰۶ پروژه افتتاحی و کلنگ زنی امسال ۵۸ مورد به بهره برداری می رسد و مابقی کلنگ زنی خواهد شد  که ۴۱۶ میلیارد تومان برای پروژه های کلنگ زنی و ۳۷۹ میلیارد تومان مربوط به پروژه های افتتاحی است.

فرماندار بویراحمد افزود: برخی از پروژه های افتتاحی شهرستان بویراحمد مربوط به سال های گذشته و تکمیل نشده بودند بر این اساس اولویت و تمرکز دولت و این فرمانداری بر تکمیل طرح های نیمه تمام بود.

مهدوی مطلق عنوان کرد: عمده ای از این پروژه های افتتاحی هم جدید هستند و افتتاح آن ها تحول عظیمی در حوزه های زیرساخت های مختلف استان فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: پروژه های کلنگ زنی بیشتر مربوط به طرح های هستند که در سفر رییس جمهور به استان مشخص شدند و عملیات اجرایی آن ها آغاز می شود.

فرماندار بویراحمد گفت: بیشترین پروژه های افتتاحی بترتیب مربوط به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی، نوسازی مدارس، توسعه فرودگاه یاسوج، راهداری و راه و شهرسازی، علوم پزشکی، راه و شهرسازی، شهرداری، بنیاد مسکن، شرکت برق و شرکت گاز است.

وی تاکید کرد: پروژه های شاخص افتتاحی شامل کمربندی یاسوج، جاده یاسوج به سی سخت، توسعه فیبر نوری کاکان، اصلاح شبکه آبرسانی یاسوج، فاز نخست تصفیه خانه فاضلاب و کارخانه بازیافت یاسوج  است.

مهدوی مطلق ابراز داشت: بخشی از پروژه ها مربوط به اصلاح شبکه آب یاسوج است که سال های سال برای استان به عنوان چالش اساسی مطرح بوده است که در سفر رییس جمهور و هیات دولت بودجه و اعتبارات خوبی برای این منظور در نظر گرفته شده است .

فرماندار بویراحمد تاکید کرد: ۷۰ درصد شبکه آب یاسوج باید اصلاح شود که کار اصلاح آن آغاز شده  و بخشی از آن در هفته دولت افتتاح و مابقی عملیات آن از سر گرفته می شود.

وی ادامه داد: برای نخستین بار بسیاری از روستاهای استان از نعمت گاز بهره مند شده ، مرکز سلامت و خانه های بهداشت افتتاح و توسعه می یابند و بخش زیادی از راه های روستایی استان اصلاح می شود.

مهدوی مطلق تاکید کرد: در شهر یاسوج مشکل جدی در زمینه فضای آموزشی وجود دارد که در همین هفته به منظور اجرای عدالت آموزشی طرح هایی افتتاح می شود.

انتهای پیام