2150 واحد مسکونی در سیل اخیر سیستان و بلوچستان آسیب دیده است

2150-واحد-مسکونی-در-سیل-اخیر-سیستان-و-بلوچستان-آسیب-دیده-است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جریان سفر به شهرستان زاهدان و بازدید از مناطق آسیب‌دیده از سیل، امشب در نشستی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، حسینعلی شهریاری نماینده مردم شریف شهرستان زاهدان در مجلس شورای اسلامی و سایر مدیران مربوطه در استانداری به بررسی روند منازل آسیب دیده از سیل پرداخت.

استاندار سیستان و بلوچستان در این نشست با تشکر از پیگیری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: برای خسارت دیدگان در شهرستان زاهدان کمک‌های محدودی انجام شده که تنها مرهمی اندک برای جبران آسیب‌های خسارت دیدگان بود.

مدرس خیابانی تصریح کرد: برای جبران خسارات سیل زاهدان باید همانند سیل کنارک تمامی مسئولین کشوری و استانی پای کار بیایند و کمک کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر از دو هزار و 100 واحد آسیب دیده در شهرستان کنارک، یک هزار و 875 واحد فونداسیون، اسکلت و مراحل پایانی انجام شده و در هفته دولت اولین واحدهای تکمیل شده تحویل مردم خواهد شد.

 وی با تاکید بر اینکه اجرای همه پروژه‌ها باید براساس برنامه زمان‌بندی انجام شود، افزود: بنیاد مسکن استان هم باید برای اجرای پروژه‌ها برنامه زمان‌بندی داشته باشد و هدف‌گذاری لازم در بازه زمانی تعیین شده انجام شود. البته باید سعی کنیم تمامی پروژه‌ها را در کمترین زمان ممکن به سرانجام برسانیم چرا که همیشه حق با مردم است.

مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال یکی از مهمترین اولویت های استان سیستان و بلوچستان است، ادامه داد: با اجرای پروژه‌های بنیاد مسکن علاوه بر حل مشکل مردم آسیب دیده از سیلاب باید اشتغال هم ایجاد شود.

 مدرس خیابانی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن در دو موضوع اجرای طرح هادی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی استان وارد عمل شده است، افزود: یکی از موضوعاتی که باید مورد ارزیابی و پیگیری قرار بگیرد موضوع پرداخت تسهیلات بانکی است.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم اجرای طرح‌های هادی روستایی در استان، تصریح کرد: با اجرای طرح‌های هادی در روستاها شاخص مقاوم‌سازی مساکن روستایی در سطح استان نیز ارتقا و بهبود پیدا می کند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طبق آخرین آمار دو هزار و 150 واحد مسکونی استان در سیل اخیر خسارات دیده که توسط بنیاد مسکن تخریب و بازسازی می‌شود.

انتهای پیام/392/